Jeśli jesteś rodzicem, szukasz miejsca godnego swoich dzieci oraz ludzi z pasją, którym chciałbyś powierzyć nie tylko kształcenie, ale przede wszystkim kształtowanie swojego dziecka, to nie mogłeś trafić lepiej. Dziecko w centrum wszechświata, indywidualne podejście, odkrywanie i rozwijanie nowych pasji i zainteresowań, nowoczesna metoda nauczania poprzez tłumaczenie zasad funkcjonowania świata i życia w świecie, zgodne z zasadą poszanowania innych, to dewiza Niepublicznej Szkoły Podstawowej Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach. To tu nawiąże swoje pierwsze znajomości, pozna i zrozumie otaczający je świat, nauczy się pracy we współpracy, ale przede wszystkim znajdzie poczucie bezpieczeństwa i pozna swoją niezaprzeczalną, indywidualną, jedyną w swoim rodzaju wartość. Uzbrojone w wiedzę, świadome swoich mocnych stron oraz wyposażone w pakiet umiejętności niezbędnych do pokonywania codziennych trudności i dźwigania osiąganych sukcesów, z łatwością wkroczy w kolejny etap swojego życia.

Małe zespoły klasowe, przyjazna atmosfera, szeroka oferta edukacyjna i szeroka gama zajęć pozalekcyjnych – to nasze pomysły na nowoczesną edukację. Nie zapominamy o zwracaniu uwagi na dobre wychowanie i poznawanie otaczającej dzieci rzeczywistości. Harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny naszych uczniów jest dla nas jedną z najistotniejszych spraw.

Myśląc o rozwoju naszych uczniów szczególnie stawiamy na:
– rozwój kompetencji kluczowych warunkujących bezpieczną i komfortową    egzystencję w zmieniającym się świecie
– cykliczne spotkania ze specjalistami z zakresu rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci i młodzieży
– edukację outdoorową – wynoszącą proces edukacyjny poza mury szkoły
– elementy oceniania kształtujacego
– nowoczesne i bogato wyposażone sale edukacyjne ( tablice i monitory interaktywne, ozoboty i photony, nowoczesna pracownia techniczna)
– szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: robotyka, chór, kółko plastyczne „ARTUŚ”,
zajęcia SKS, karate, zajęcia taneczne, szachy.

Umiejętności językowe w naszej szkole zdobędziesz poprzez:
– zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego ( o 30%)
– kółko języka angielskiego
– język hiszpański prowadzony przez rodowitego Hiszpana
– zajęcia z języka kaszubskiego ( w ramach zajęć uczniowie wyjeżdżają na wycieczki oraz prowadzone są warsztaty np. kulinarne, plastyczne )

Możliwość rozwoju fizycznego oraz rekreacji ruchowej naszym uczniom stwarza:
– nowoczesna hala sportowa z wygodnym zapleczem sanitarnym
– zielone, ogrodzone boisko zewnętrzne
– bezpieczny, ogrodzony plac zabaw
– ogrodzony, monitorowany teren zielony wokół obiektu

Podnoszenie aktywności fizycznej w naszej szkole odbywa się w ramach:
– zwiększonej o 30% ilości godzin wychowania fizycznego