Drodzy Rodzice i Uczniowie
Pragniemy abyście spojrzeli na szkołę naszymi oczami. Szkoła to miejsce codziennych spotkań z rówieśnikami oraz źródło wiedzy o otaczającym nas świecie.
W naszej szkole uczniowie pytają my odpowiadamy, a kiedy my pytamy oni zawsze znają odpowiedź. Dla nas nauczyciel to przewodnik po świecie wiedzy i nauki, entuzjasta, pasjonat i odkrywca. Rozpoznanie indywidualnych potrzeb ucznia dyktuje mu dobór metod nauczania.
Uczeń jest dla nas inspiracją, jego ciekawość staje się wyzwaniem dla nauczyciela. W naszej szkole na bieżąco uczymy świata, kultury, tradycji, systemu wartości, zachowań oraz rozumienia samych siebie. Pamiętamy o tym co ważne i Wam również nie pozwolimy zapomnieć. Wysoko stawiamy sobie system wartości stawiający człowieka na czele, a tym samym czyniący go odpowiedzialnym za obecny i przyszły kształt świata. Tutaj uczymy by nauczyć!
Patronem naszej szkoły uczyniliśmy polskiego podróżnika, eksploratora, odkrywcę źródła Amazonki oraz założyciela pierwszej europejskiej szkoły survivalu -Jacka Pałkiewicza. Jego ciekawość świata, upór i konsekwencja w dążeniu do wyznaczanych sobie celów, nieugięty charakter oraz charyzma sprawiły, że z dumą staramy się wypełniać jego przesłanie „by być zawsze o krok przed innymi”. Chcąc rzetelnie realizować nasze założenia, w swojej codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą stawiamy na rozwój, języki obce, sport i zdrowie. Szanujemy wyjątkową i niepowtarzalną osobowość każdego ucznia. Jesteśmy otwarci na potrzeby dziecka. Nie boimy się nowości i innowacji pedagogicznych. Idąc z duchem czasów, pragniemy wspierać dzieci w rozwijaniu kluczowych umiejętności: szacunku do siebie i otaczającego świata oraz wiary we własne możliwości.

Rozwój

Rozwój jest składową sukcesu. Poszerzając horyzonty własnej wiedzy
otwieramy przed sobą nowe możliwości oraz nabieramy większej pewności siebie i odwagi do podejmowania nowych wyzwań. Aby zrewolucjonizować świat należy zacząć od siebie – rozwijając własne umiejętności zwiększamy prawdopodobieństwo swojej użyteczności dla świata.

Języki obce

W obecnym świece bez języka ani rusz! Chcąc myśleć o sobie w kategorii obywatela świata trzeba umieć skutecznie się z nim komunikować. Pismo obrazkowe i język ciała, choć pomocne, z pewnością nie wystarczą. Dacie sobie szansę poznania najpopularniejszych języków świata. Język angielski i język hiszpański to nasza odpowiedź na potrzeby współczesnego globtrotera. Język kaszubski natomiast to nasz ukłon w stronę poznania korzeni i podtrzymania tradycji regionu.

Sport i zdrowie

Sport i zdrowie, a właściwie SPORT to ZDROWIE! W sporcie słusznie upatrujemy źródła zdrowia i tężyzny fizycznej.  Wartości wyniesione z boisk sportowych tj. szacunek dla przeciwnika, systematyczność i konsekwencja płynąca z regularności treningów, dyscyplina oraz zasada fair play kształtują młodego człowieka, pozwalając mu lepiej zarządzać czasem i nakładanymi na niego obowiązków.  Upór w dążeniu do celu, praca nad samym sobą i swoimi słabościami, przekraczanie granic własnych możliwości, to wartości jakie pragniemy przekazywać swoim uczniom.

Odpoczynek

Rozumiejąc potrzebę odpoczynku i regeneracji wytężonego nauką umysłu, zorganizowaliśmy szkolną strefę relaksu. Miejscem wyciszenia naszych uczniów jest hamakownia. Ponadto w trosce o zdrowie naszych uczniów prowadzimy szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną ( spotkania z dietetykiem, higienistką szkolną) oraz uczestniczymy w licznych akcjach profilaktycznych.