Karate

Zajęcia karate poprawiają sprawność fizyczną i koordynację, a także uczą pewności siebie,  opanowania i współpracy między rówieśnikami. W naszej szkole zajęcia z karate prowadzi instruktor z Klub Karate Shotokan. Treningi odbywają się na sali sportowej, raz w tygodniu. Obecnie istnieje grupa dla klas 0-3.

Artuś

Zajęcia plastyczne, zorganizowane w dwóch grupach dla klas 1-3 oraz klas 4-8.  Program zajęć proponuje nie tylko szeroką edukację w zakresie plastyki (zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami działań plastycznych), ale także zapewnia atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, daje możliwość nabywania nowych umiejętności oraz usprawnienie manualne niezbędne do rozwoju każdego dziecka.

Robotyka

Zajęcia z robotyki rozwijają u dzieci zdolności kreatywne  i oraz mają na celu wprowadzać je  w świat techniki i programowania komputerowego. Dzięki temu, że są dopasowane poziomem trudności do wieku dzieci i opierają się głównie na  zabawie wyposażają je wiedzę potrzebną w zmieniającym się świecie komputerowym i dają wiele satysfakcji.  Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-3 i są na stałe wpisane do dodatkowych i obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Język hiszpański

Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-3, którzy chcą poznać nowy język. Zajęcia prowadzone w formie zabawowej. Język hiszpański to bardzo melodyjny język i łatwy w wymowie. Ucząc się języka ćwiczymy mózg i pamięć. Stymulacja szarych komórek sprawia, że procesy myślowe zachodzą  temu szybciej i intensywniej. Poznając nowe słownictwo pomagamy rozwijać również swoją wyobraźnię i kreatywność.

Kółko szachowe

Gra w szachy pozytywnie wpływa na rozwój i umiejętności dzieci, tj. kształcenie pamięci, trwała koncentracja, rozwijanie logicznego i twórczego myślenia, nauka rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Na zajęciach początkujące dzieci poznają podstawy szachów i otrzymają ogólną wiedzę o grze. Starsi i doświadczeni uczestnicy będą mogli spróbować rozwijać umiejętności w rozgrywkach z rówieśnikami. Zajęcia prowadzą trenerzy z lęborskiego Klubu Szachowego Magnat.

Szkolny Klub Sportowy

Szkolny Klub Sportowy jest miejscem, gdzie uczniowie doskonalą swoją sprawność fizyczną. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży są prowadzone w
różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach (zajęcia ogólnorozwojowe, wspinaczka, siatkówka, kosz, piłka nożna). Odbywają się na naszej hali sportowej, boisku zewnętrznym czy są to zajęcia w terenie. Wybór miejsca zajęć zależy od pór roku i wybranej aktywności.

Chór szkolny

W roku szkolnym 2021/2022 chór rozpoczyna swoją działalność. Zajęcia mają na celu rozwinąć umiejętności wokalne uczniów. Uczestnicy chóru będą występować na uroczystościach szkolnych i apelach.  Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych, ale również tych którzy pragną sprawdzić swoje możliwości wokalne. Mogą do niego należeć uczniowie klas 1-8.

Sekcja rowerowa

Sekcja rowerowa to miejsce gdzie uczniowie trenują swoja sprawność ruchową. Wystarczy sprawny rower i kask. Zajęcia te są przeznaczone dla każdego ucznia klas 1-8, chętnego do aktywnego uczestniczenia w rajdach rowerowych. Celem sekcji rowerowej jest popularyzacja zdrowego stylu życia i zachowanie sprawności fizycznej, a przy okazji poznanie piękna krajobrazu.

Do sekcji rowerowej należą osoby, które chcą pobyć blisko natury, pozytywnie zmęczyć się pokonując na rowerze trasy liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów. Zajęcia prowadzone będą w terenie oraz na sali gimnastycznej (wszystko będzie zależało od warunków pogodowych).

Nowe pomysły

Często bywa tak, że z nowym rokiem szkolnym pojawiają się nowe pomysły na zajęcia dodatkowe. Wszystko zależy od zapotrzebowania (ilości chętnych uczestników) i od zasobów szkoły, tych ludzkich i finansowych. Staramy się odpowiadać na zaistniałe potrzeby i sprostać oczekiwaniom. Słuchamy, analizujemy i jeżeli jest to możliwe wdrażamy nowe propozycje. Potrzebujemy tylko trochę czasu by wszystko zorganizować i ruszyć z „nowym pomysłem”.