+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

Karate

Zajęcia karate poprawiają sprawność fizyczną i koordynację, a także uczą pewności siebie,  opanowania i współpracy między rówieśnikami. W naszej szkole zajęcia z karate prowadzi instruktor z Klub Karate Shotokan. Treningi odbywają się na sali sportowej, raz w tygodniu. Obecnie istnieje grupa dla klas 0-3.

 

Artuś

Zajęcia plastyczne, zorganizowane w dwóch grupach dla klas 1-3 oraz klas 4-8.  Program zajęć proponuje nie tylko szeroką edukację w zakresie plastyki (zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami działań plastycznych), ale także zapewnia atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, daje możliwość nabywania nowych umiejętności oraz usprawnienie manualne niezbędne do rozwoju każdego dziecka.

 

Robotyka

Zajęcia z robotyki rozwijają u dzieci zdolności kreatywne  i oraz mają na celu wprowadzać je  w świat techniki i programowania komputerowego. Dzięki temu, że są dopasowane poziomem trudności do wieku dzieci i opierają się głównie na  zabawie wyposażają je wiedzę potrzebną w zmieniającym się świecie komputerowym i dają wiele satysfakcji.  Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-3 i są na stałe wpisane do dodatkowych i obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

 

 

Język hiszpański

Zajęcia skierowane są do uczniów klas 4-6, którzy dołączyli do naszej szkoły w trakcie roku szkolnego. Mają za zadanie wyrównać poziom umiejętności uczniów, aby swobodnie kontynuowali naukę w  danej klasie.

 

Kółko szachowe

Gra w szachy pozytywnie wpływa na rozwój i umiejętności dzieci, tj. kształcenie pamięci, trwała koncentracja, rozwijanie logicznego i twórczego myślenia, nauka rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Na zajęciach początkujące dzieci poznają podstawy szachów i otrzymają ogólną wiedzę o grze. Starsi i doświadczeni uczestnicy będą mogli spróbować rozwijać umiejętności w rozgrywkach z rówieśnikami. Zajęcia prowadzą trenerzy z lęborskiego Klubu Szachowego Magnat.

Harcerstwo

18 Artystyczna Gromada Zuchowa „Mały Ksiażę” działa w naszej szkole od 3 lat. – w roku szkolnym 2021/2022  zajęcia zostały zawieszone. Drużyna liczy 15 zuchów – uczniów naszej szkoły i nie tylko, którzy poznają ideały i tradycje harcerskie, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz uczą się jak pomagać innym. Zbiórki odbywają się w środy o godz. 16.15.  Spotkania są okazją do poznania nowego środowiska, nawiązania serdecznych, rówieśniczych kontaktów, pozwalają poszerzyć zainteresowania dzieci, a przede wszystkim stwarzają okazję do zdrowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony zuchów na fb:

https://www.facebook.com/18AGZMalyKsiaze

 

 

Szkolny Klub Sportowy

Szkolny Klub Sportowy jest miejscem, gdzie uczniowie doskonalą swoją sprawność fizyczną. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży są prowadzone w
różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach (zajęcia ogólnorozwojowe, wspinaczka, siatkówka, kosz, piłka nożna). Odbywają się na naszej hali sportowej, boisku zewnętrznym czy są to zajęcia w terenie. Wybór miejsca zajęć zależy od pór roku i wybranej aktywności.

 

Integracja muzyczna

Program zajęć zawiera elementy muzykoterapii. W ramach pracy kółka uczniowie podejmują różne działania, które wzbogacają  ich rozwój emocjonalny, poszerzają podstawową wiedzę na temat muzyki, wspólnie się bawią i rozwijają. Dodatkowo uczą się pokazywać swoje emocje i nastroje poprzez muzykę oraz wykształcają poczucie estetyki.

Zajęcia skierowane dla uczniów klas 1-3.

Kółko teatralne

Zajęcia teatralne w naszej szkole trwają od roku i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów.  Stwarzają świetną okazję do rozwijania indywidualnych zdolności, a przede wszystkim : literackich, plastycznych, scenograficznych czy  reżyserskich. Uczniowie mają  szansę nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. Oczywiście wszystko przy dobrej zabawie, która jest lekarstwem na wszystko.

 

Chór szkolny

W roku szkolnym 2021/2022 chór rozpoczyna swoją działalność. Zajęcia mają na celu rozwinąć umiejętności wokalne uczniów. Uczestnicy chóru będą występować na uroczystościach szkolnych i apelach.  Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych, ale również tych którzy pragną sprawdzić swoje możliwości wokalne. Mogą do niego należeć uczniowie klas 1-8.

 

Sekcja rowerowa

Sekcja rowerowa to miejsce gdzie uczniowie trenują swoja sprawność ruchową. Wystarczy sprawny rower i kask. Zajęcia te są przeznaczone dla każdego ucznia klas 1-8, chętnego do aktywnego uczestniczenia w rajdach rowerowych. Celem sekcji rowerowej jest popularyzacja zdrowego stylu życia i zachowanie sprawności fizycznej, a przy okazji poznanie piękna krajobrazu.

Do sekcji rowerowej należą osoby, które chcą pobyć blisko natury, pozytywnie zmęczyć się pokonując na rowerze trasy liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów. Zajęcia prowadzone będą w terenie oraz na sali gimnastycznej (wszystko będzie zależało od warunków pogodowych).

 

 

Nowe pomysły

Często bywa tak, że z nowym rokiem szkolnym pojawiają się nowe pomysły na zajęcia dodatkowe. Wszystko zależy od zapotrzebowania (ilości chętnych uczestników) i od zasobów szkoły, tych ludzkich i finansowych. Staramy się odpowiadać na zaistniałe potrzeby i sprostać oczekiwaniom. Słuchamy, analizujemy i jeżeli jest to możliwe wdrażamy nowe propozycje. Potrzebujemy tylko trochę czasu by wszystko zorganizować i ruszyć z „nowym pomysłem”.