+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

Rozpoczęcie działalności szkoły

W 2012 roku powstaje pomysł utworzenia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w w Mostach. Po pozytywnej opinii propozycji dokumentacji, kurator oświaty w Gdańsku wydaje zaświadczenie o wpisaniu do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowo wychowawczych wyżej wymienioną szkołę, która rozpoczyna działalność 1 września 2013 roku.

Rozbudowa szkoły

W 2018 roku rozpoczynamy prace związane z rozbudową naszej szkoły. Już po roku możemy cieszyć się z efektów prac. Zyskujemy dodatkowe sale dydaktyczne oraz halę sportową. Teren wokół szkoły zostaje szczegółowo zagospodarowany. Powstaje boisko sportowe ze sztuczną murawą, miejsce rekreacyjne z ławkami oraz parking. Całą społeczność szkolna zyskuje nową przestrzeń lokalową, która poszerza możliwości edukacyjne. Powstają między innymi sala zajęć technicznych, taneczna, hamakownia, scena do przedstawień czy  przestronny hol.

Uroczystość nadania imienia

11 października 2019 roku długo zostanie zapamiętany w kartach historii naszej szkoły, bowiem patronem naszej placówki zostaje Jacek Pałkiewicz. Osoba o wielkiej charyzmie, ale przede wszystkim polski podróżnik, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki oraz założyciel pierwszej europejskiej szkoły survivalu. Jego ciekawość świata, upór i konsekwencja w dążeniu do wyznaczanych sobie celów, nieugięty charakter sprawiły, że z dumą będziemy wypełniać jego przesłanie „by być zawsze o krok przed innymi”.