+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

MUZEUM IM. JACKA PAŁKIEWICZA OTWORZYŁO SWOJE PODWOJE

Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com

Ostatnie tygodnie wypełnione były  planowaniem, próbami  i  przygotowaniami  obchodów dnia, w którym  otwarte zostanie  w naszej szkole Muzeum im. Jacka Pałkiewicza- naszego wyjątkowego patrona. 7 czerwca emocje sięgały zenitu.

Dzień był pogodny , nasze nastroje również, choć wszystkim udzielił się mały stres. O godzinie 11.00 na widowni byli już wszyscy. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, przyjaciele szkoły, samorządowcy: pan wicestarosta E. Gołębiewski, pan burmistrz W. Namyślak, pan wójt Z. Chojnacki, przewodniczący Rady Miejskiej pan J. Litwin oraz nasz proboszcz ks. J. Giełdon. Gościem honorowym i bohaterem tej uroczystości był sam Jacek Pałkiewicz.

Pani Dyrektor Karolina Skorb-Kustusz powitała zgromadzonych i  w ciepłych słowach zaprosiła na scenę pana Jacka Pałkiewicza. W swoim przemówieniu wyraził   wdzięczność i dumę, że swoją pracą i dokonaniami mógł stać się autorytetem dla młodzieży- a to niezwykła przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność.

Po części oficjalnej  scenę we władanie przejęli  uczniowie. Cóż to było za widowisko…  Wszystko inspirowane było podróżami pana Pałkiewicza i miejscami jakie odwiedził. Z sufitu zwisały liany i bluszcz, a my czuliśmy się niemal jak w prawdziwej dżungli. Były hawajskie tancerki ,egzotyczne rytmy i występy instrumentalistów. Szkolny chór  pod batutą pani Anety Suchty wykonał kilka pięknych utworów m.in. Kolorowy wiatr, Orła cień, Miłość rośnie wokół nas, You’ll be in my heart.  To był niezwykle wzruszający koncert. W oczach widzów lśniły łzy, a nas rozpierała duma. Wszyscy mieliśmy ,,gęsią skórkę” i czuliśmy, że bierzemy udział w niezwykle ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu.

Po części artystycznej ogłoszone zostały wyniki  szkolnego konkursu plastycznego ,,Miejsca, które odwiedził Jacek Pałkiewicz”. Wręczono także nagrody w dwóch kategoriach: kl.1-3  nagroda główna -Florian Formela , wyróżnienia: Z. Fokczyńska, J. Buch, D. Kropski, W. Gaffke  raz kl.4-7  nagroda główna Nicola Madej, wyróżnienia: G.Klein, N. Szymonik, J. Gruszczyński i M. Żynda

Bardzo serdecznie gratulujemy !

Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali gromkie ,,Sto lat” a pani Dyrektor wręczyła bohaterowi uroczystości ogromny bukiet czerwonych róż z okazji 80-tych urodzin, które niedawno obchodził. Samorządowcy złożyli na ręce pani Dyrektor i pana Pałkiewicza kwiaty gratulując efektów misji, której się podjęli.

Finałem było to, na co wszyscy czekaliśmy. Uroczystego  przecięcia wstęgi dokonali wspólnie pan Pałkiewicz i pani Dyrektor. W ten oto sposób Muzeum im. Jacka Pałkiewicza otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. Moment ten uwieczniony został przez kamery telewizyjne oraz aparaty przybyłych reporterów. Wspólne zwiedzanie muzeum, liczne wywiady i gratulacje oraz  mnóstwo ciepłych słów z ust gości – tak to zapamiętamy.                                    

Po uroczystości pan Jacek podpisywał swoje książki i rozmawiał z czytelnikami. Na terenie szkoły można też było zapoznać się z artykułami autorstwa Jacka Pałkiewicza.

Ciągiem dalszym wizyty pana Pałkiewicza było otwarcie wystawy fotografii zatytułowanej ,, Podróże Jacka Pałkiewicza” w lęborskiej Wieży Ciśnień. Można było tam także obejrzeć ekspozycję pokonkursową prac plastycznych ,, Miejsca , które odwiedził Jacek Pałkiewicz”. Było to bardzo przyjemne zwieńczenie  tego cudownego dnia pełnego emocji.

Muzeum w naszej szkole będzie miejscem dostępnym dla wszystkich. Będzie służyło społeczności lokalnej i będzie dowodem, że marzenia są po to, aby je realizować- jak zrobił to pan Pałkiewicz. Jego ciekawość świata, upór i konsekwencja w dążeniu do wyznaczanych sobie celów i nieugięty charakter sprawiły, że z dumą będziemy wypełniać  przesłanie, które nam zostawił „by być zawsze o krok przed innymi”.

Zdjęcia: Klaja Aleksandra, Muzeum w Lęborku

Comments are closed.