+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

School life

Egzamin ósmoklasisty

Najważniejsze informacje.

Czołpino – wycieczka przyrodnicza

Jak kochać i dbać o nasz zielony dom i kto w nim mieszka? Jak obliczyć wiek drzewa? Jak zrobić linę z pokrzywy? Klasa 4 i 7 dowiedziała się dziś, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Gościnnie w Słowińskim Parku Narodowym

Ile cukru w napojach?

Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie sprawdzali jaka jest zawartość cukru w napojach. Ważyli cukier który umieszczali w woreczkach, aby przedstawić jego realną ilość. Wszyscy byli zszokowani tym, ile cukru kryje się w napojach. Nasze efekty przedstawiliśmy na tablicy korkowej, aby każdy mógł to zobaczyć.

W mitologicznym świecie

Klasa 6 na j.polskim stworzyła dwie gry tematyczne. Jedna- karciana, a druga- planszowa. Mitologia okazała się pasjonująca

Pracujemy metodą projektu

Projekt edukacyjny, który od jakiegoś czasu realizowaliśmy w klasie 2, zakończył się sukcesem. Dzisiaj, dzieci przedstawiały efekty swojej ciężkiej pracy. Omawiały wybrany przez siebie temat, efekty i sposoby realizacji wybranego zagadnienia. Praca w grupie okazała się ciekawa i pouczająca. Uczniowie klasy 2, wybrali następujące tematy: 

15 MAJA „DZIEŃ RODZINY”

Zawsze wszystko się udaje Cztery ręce, to nie dwie Razem z tatą pomagamy Kiedy mama czegoś chce. Pomagamy sobie wszyscy Bo od tego jest rodzina Od niej uczysz się wszystkiego Tak się życie twe zaczyna.

„Życie w pudełku – codzienność Polaków w czasach PRL-u”.

Uczniowie klasy VIII podczas lekcji historii zaprezentowali najciekawsze przedmioty znalezione w swoich (i nie tylko) domach, dotyczące życia codziennego w PRL-u. Niektórzy uczniowie mogliby z pewnością otworzyć już małe muzeum na temat życia codziennego swoich najbliższych przodków. Dziękuję za zaangażowanie!

Kamishibai

Klasa 2 w teatrzyku Kamishibai obejrzała aborygeńską baśń „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda.” Klasa 2 w teatrzyku Kamishibai, a w nim „Smok Wawelski – historia prawdziwa”.

Geometria w praktyce

Geometrię przestrzenną najlepiej zrozumiemy w praktyce. Budowa prostopadłościanów w klasie VI

Przyroda w ramce.

Emocjonujący spacer w poszukiwaniu piękna natury.