+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

After school

Egzamin ósmoklasisty

Najważniejsze informacje.

Czołpino – wycieczka przyrodnicza

Jak kochać i dbać o nasz zielony dom i kto w nim mieszka? Jak obliczyć wiek drzewa? Jak zrobić linę z pokrzywy? Klasa 4 i 7 dowiedziała się dziś, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Gościnnie w Słowińskim Parku Narodowym

Ile cukru w napojach?

Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie sprawdzali jaka jest zawartość cukru w napojach. Ważyli cukier który umieszczali w woreczkach, aby przedstawić jego realną ilość. Wszyscy byli zszokowani tym, ile cukru kryje się w napojach. Nasze efekty przedstawiliśmy na tablicy korkowej, aby każdy mógł to zobaczyć.

W mitologicznym świecie

Klasa 6 na j.polskim stworzyła dwie gry tematyczne. Jedna- karciana, a druga- planszowa. Mitologia okazała się pasjonująca

Pracujemy metodą projektu

Projekt edukacyjny, który od jakiegoś czasu realizowaliśmy w klasie 2, zakończył się sukcesem. Dzisiaj, dzieci przedstawiały efekty swojej ciężkiej pracy. Omawiały wybrany przez siebie temat, efekty i sposoby realizacji wybranego zagadnienia. Praca w grupie okazała się ciekawa i pouczająca. Uczniowie klasy 2, wybrali następujące tematy: 

15 MAJA „DZIEŃ RODZINY”

Zawsze wszystko się udaje Cztery ręce, to nie dwie Razem z tatą pomagamy Kiedy mama czegoś chce. Pomagamy sobie wszyscy Bo od tego jest rodzina Od niej uczysz się wszystkiego Tak się życie twe zaczyna.

„Życie w pudełku – codzienność Polaków w czasach PRL-u”.

Uczniowie klasy VIII podczas lekcji historii zaprezentowali najciekawsze przedmioty znalezione w swoich (i nie tylko) domach, dotyczące życia codziennego w PRL-u. Niektórzy uczniowie mogliby z pewnością otworzyć już małe muzeum na temat życia codziennego swoich najbliższych przodków. Dziękuję za zaangażowanie!

Kamishibai

Klasa 2 w teatrzyku Kamishibai obejrzała aborygeńską baśń „O gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda.” Klasa 2 w teatrzyku Kamishibai, a w nim „Smok Wawelski – historia prawdziwa”.

Geometria w praktyce

Geometrię przestrzenną najlepiej zrozumiemy w praktyce. Budowa prostopadłościanów w klasie VI

Class Teacher Day
Art Turner, Hannah Mon, Wed, Fri
Science Morrisey, Anna Sat, Sun
Atletics Turner, Hannah Mon, Wed, Fri
Football Edison, Molley Tue, Wed, Fri
Music Smiley, Barney Tue, Wed, Thu
Art Turner, Hannah Mon, Wed, Fri