84-353 Mosty, ul. D艂uga 42A

馃尦馃悵馃嵂Pani Martyna Marciniak – koordynatorka Ko艂a Green Wind dzia艂aj膮cego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie na pocz膮tku kwietnia przyjecha艂a do naszej szko艂y, aby zach臋ci膰 nas do akcji ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. Przy tej okazji przekaza艂a naszej szkole miododajn膮 lip臋 drobnolistn膮 oraz kwiaty. Uczniowie klasy V przygotowali teren do zasadzenia drzewa i zasiania nasion kwiat贸w miododajnych. Przyczyni si臋 to nie tylko do ozdobienia terenu szko艂y, ale tak偶e do zwi臋kszenia populacji pszcz贸艂. Sadzenie miododajnych drzew oraz tworzenie 艂膮k kwiatowych staje si臋 niezwykle istotne. Ro艣liny te nie tylko dostarczaj膮 po偶ytku pszczo艂om, ale tak偶e pe艂ni膮 kluczow膮 rol臋 w zachowaniu r贸偶norodno艣ci biologicznej, utrzymaniu r贸wnowagi ekosystem贸w. Akcja by艂a obj臋ta patronatem Choczewo Gminy Nape台dzanej Wiatrem oraz Fundacji Ratujmy Pszczo艂y, co dodatkowo podkre艣la rang臋 i znaczenie tej inicjatywy.