+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

Jacek Pałkiewicz naszym Patronem

Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com

Stało się… Jacek Pałkiewicz (podróżnik, odkrywca źródła Amazonki, reporter i twórca survivalu w Europie), patronem Niepublicznej Szkoły Podstawowej Azymut w Mostach.
11 października 2019 r. nasza szkoła rozpoczęła nowy rozdział. Uroczystość nadania imienia była ważnym i niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i samego patrona, który w tym dniu, dumny i szczęśliwy, mógł być razem z nami. To właśnie obecność Jacka Pałkiewicza sprawiła, iż ten dzień był wyjątkowy.
Ceremonię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu. Po przywitaniu przybyłych gości, pani dyrektor Karolina Skorb-Kustusz wygłosiła przemówienie. Część artystyczną przede wszystkim zaprezentowali uczestnicy szkolnego koła teatralnego, w którym przybliżyli nam postać patrona, a także zuchy z 18 Artystycznej Gromady Zuchowej ” Mały Książe”. Niewątpliwie podniosłym momentem było przemówienie Jacka Pałkiewicza oraz podpisanie aktu nadania przez samego patrona oraz panią dyrektor. Zwieńczeniem oficjalnej części ceremonii było odsłonięcie na budynku szkolnym nowej nazwy szkoły. Podczas uroczystości popłynęło wiele ciepłych słów z ust przemawiających. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że taki Patron szczególnie zobowiązuje.
Dodatkowo podczas ceremonii nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Śladami Jacka Pałkiewicza”, oraz miała miejsce konferencja pt. „Jacek Pałkiewicz – w krzyżowym ogniu pytań”.
Na uroczystości nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który najwięcej radości sprawił naszym uczniom. To niecodzienne święto stało się także okazją do spotkania z podróżnikiem, rozmową z nim, zapoznaniem się z jego twórczością czy obejrzeniem barwnej i oryginalnej wystawy fotografii, która powstała dzięki uprzejmości patrona.
Niewątpliwie cała społeczność szkolna jest dumna, że udało się sfinalizować to przedsięwzięcie, jednocześnie serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym gościom za towarzyszenie nam w tym szczególnym dniu, a przede wszystkim Jackowi Pałkiewiczowi, który zaszczycił nas swoją obecnością i zgodził się być naszym patronem.
Nadanie imienia szkole było pięknym świętem, które zapamiętamy na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *