+48 666 970 439

sekretariat@szkola-mosty.pl

84-353 Mosty, ul. Długa 42A

Szlachetna Paczka – startujemy

Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Serdecznie prosimy wszystkich rodziców i dzieci do włączenia się w akcję – szczegóły u wychowawców klas lub u pani Oli ( opiekuna wolontariatu)🎁Chcielibyśmy przedstawić Państwu zgodne małżeństwo po 60tce – Panią Zofię i Pana Jana. Mieszkają sami w mieszkaniu nieprzystosowanym do ich problemów zdrowotnych. Mieszkanie jest na piętrze, nie ma w nim łazienki ani kuchni, a co najgorsze brak bieżącej wody, którą udostępnia im sąsiad z korytarza. Pani Zofia jest osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym, ma problemy z biodrem i z kolanem – czasem nie może chodzić. U pana Jana zdiagnozowano niedawno nowotwór – również jest niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym. Pomimo problemów zdrowotnych starają się iść przez życie pogodnie, choć nie jest im łatwo. Przygotowywanie paczki, to lekcja dla młodego pokolenia o empatii i otwartości na drugiego człowieka, który mimo że jest zupełnie obcy – jest ważny. To też nauka o tym, że każdy z nas ma wpływ na otaczający świat.Dzieci i młodzież przygotowując pomoc dla konkretnej rodziny, mają możliwość realnie zmienić jej losy. Działanie w Szkolnej Paczce to także okazja do zajęć praktycznych, podczas których uczniowie utwierdzają się w przekonaniu, że “Razem stać nas na dobro”.❤️❤️❤️

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/124899/2884?fbclid=IwAR3w6zNBRUNYUYecrVNRqbgxZ3X2M1mGqo3ig_ud5BAJBI9YTjhaD7reUvo

Comments are closed.