Zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 05.06.2024 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach terapii zajęciowej w Lęborku. Wyjście zostało zorganizowane w ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych, których celem jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych i społecznych uczniów. Natomiast uczniowie w dniu 14.06.2024 r. klasy 5 i 7 wzięli udział w przygotowanej grze terenowej.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych zajęciach praktycznych, które pomogły im lepiej zrozumieć i rozwijać swoje zdolności komunikacyjne, współpracy w grupie oraz empatii. Warsztaty były prowadzone przez doświadczonych terapeutów, którzy przygotowali interesujące i angażujące zadania.

W trakcie zajęć uczniowie mieli również możliwość poznania dorosłych osób z różnymi niepełnosprawnościami. Bezpośredni kontakt z tymi osobami pomógł dzieciom zrozumieć, jakie wyzwania stoją przed osobami z niepełnosprawnościami oraz jak ważne jest okazywanie im wsparcia i zrozumienia. Spotkanie to było cenną lekcją tolerancji i empatii, ucząc dzieci, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i zrozumienie, niezależnie od swoich ograniczeń.