Survival w miejskiej dżungli

Jacek Pałkiewicz – Patron naszej szkoły zasłynął nie tylko jako wielki podróżnik, ale także jako człowiek potrafiący radzić sobie nawet w najcięższych i najbardziej niebezpiecznych sytuacjach. Sztuka survivalu nie była mu obca. Uczniowie naszej szkoły chcąc poznać tajniki radzenia sobie w lesie w niebezpiecznych warunkach, wzięli udział w specjalnych zajęciach. Przyjechali do nas Żołnierze z Jednostki Wojskowej i uczyli nas m.in. jak rozpalić ognisko bez użycia zapałek, jak zbudować schronienie w lesie, jak pomóc rannemu koledze, jak wezwać pomoc. Żołnierze poruszyli też ważny temat dotyczący kontaktu z obcymi osobami oraz sposoby ucieczki w sytuacji zagrożenia. Dziękujemy…ta wiedza przyda nam się w nieprzewidzianych sytuacjach.